Öteki

Öteki veya Öteki Ben (Rusça: Двойник, Dvojnik), Fyodor Dostoyevski'nin 1846 yılında yayımlanan novellasıdır. Öteki takım bizi hafife aldı. "Tom bizim takımda mı?" "Yok, o öteki takımda."

Responsive image
YAZAR
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU
9,16 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789750516634

PDF formatında Öteki. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Öteki kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Ergin Altay çevirisi, Clarence A. Manning'in önsözü, Dmitri Chiznevsky'nin sonsözüyle, Yazar ve dönem kronolojisiyle. Edebi kariyeri boyunca Dostoyevski'nin zihnini meşgul eden Öteki, yazarın çok genç yaşta kaleme aldığı ikinci romanıdır.İlk romanı İnsancıklar'la büyük övgüler alan ve ünlenen Dostoyevski'yi hemen ardından yayımladığı Öteki ile çok sert eleştiriler bekliyordu. Ancak Dostoyevski, romanın büyük önemine olan inancını korumayı hep sürdürdü, üzerinde tekrar çalışarak değişiklikler yaptı ve tefrika edildikten tam 20 yıl sonra 1866'da yeniden yayımladı.St. Petersburg'da devlet memuru olarak çalışan Jakov Petroviç Golyadkin'in bir sabah iş yerinde kendisinin görünüşte tıpatıp aynısı olan "öteki" Golyadkin ile karşılaşması ile gelişen olayların anlatıldığı bir psikolojik gerilim öyküsü olan Öteki, başta Kafka ve Sartre olmak üzere modern edebiyatı büyük ölçüde etkilemiştir." [Öteki] İlk önce benim keşfettiğim ve ortaya koyduğum en büyük, en önemli tip." DOSTOYEVSKİ, 1859."Edebiyata bu fikirden daha ciddi bir katkım olmadı."DOSTOYEVSKİ, 1877.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 255Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


Öteki Taraf Filmi sitemizden Full HD kalite ve donmadan takılmadan alternatifiyle izleyebilirsiniz. : Öteki Taraf full izle, Öteki Taraf hd izle.