Öteki

öteki. şükela: tümü | bugün. ben haricindeki herkes. nerde angarya varsa orda bi öteki vardır. adam su istiyor, öteki karısıdır. patron iş veriyor, yapacak olan en kıdemsizdir.

Responsive image
YAZAR
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU
8,16 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789750516634

Öteki harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'den Öteki kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Ergin Altay çevirisi, Clarence A. Manning'in önsözü, Dmitri Chiznevsky'nin sonsözüyle, Yazar ve dönem kronolojisiyle. Edebi kariyeri boyunca Dostoyevski'nin zihnini meşgul eden Öteki, yazarın çok genç yaşta kaleme aldığı ikinci romanıdır.İlk romanı İnsancıklar'la büyük övgüler alan ve ünlenen Dostoyevski'yi hemen ardından yayımladığı Öteki ile çok sert eleştiriler bekliyordu. Ancak Dostoyevski, romanın büyük önemine olan inancını korumayı hep sürdürdü, üzerinde tekrar çalışarak değişiklikler yaptı ve tefrika edildikten tam 20 yıl sonra 1866'da yeniden yayımladı.St. Petersburg'da devlet memuru olarak çalışan Jakov Petroviç Golyadkin'in bir sabah iş yerinde kendisinin görünüşte tıpatıp aynısı olan "öteki" Golyadkin ile karşılaşması ile gelişen olayların anlatıldığı bir psikolojik gerilim öyküsü olan Öteki, başta Kafka ve Sartre olmak üzere modern edebiyatı büyük ölçüde etkilemiştir." [Öteki] İlk önce benim keşfettiğim ve ortaya koyduğum en büyük, en önemli tip." DOSTOYEVSKİ, 1859."Edebiyata bu fikirden daha ciddi bir katkım olmadı."DOSTOYEVSKİ, 1877.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 255Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


Öteki Filminin Özeti. Simon her şeyden önce utangaç bir adamdır. İşyerinde herkesin unuttuğu, annesi tarafından küçümsenen ve rüyalarının kadını tarafından bir türlü fark edilmeyen bir adamdır.