Yezidin Kızı

Yezidin Kızı kitap özeti. 8 sene önce Kitap Yorum yapın. Yezidin Kızı kitap özeti. Hikmet Ali isminde bir mebus gemi seyahatine çıkar.

Responsive image
YAZAR
Refik Halid Karay
DOSYA BOYUTU
8,79 MB
YAYIN TARIHI
2011
DIL
Türkçe
ISBN
9789751031563

Yezidin Kızı harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Refik Halid Karay. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Refik Halid Karay'den Yezidin Kızı kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


"Dünyamı artık ilaçlı olarak seyrediyorum; kanıma zehrini katan bir iğne veya bir tutam toz beni bir masal âlemine sürükleyip götürmüştü.Tamamen yaşadığıma kani değildim, hayatla ölüm arasında, sanki, bir araf geçidindeydim, alnıma yazılmış olan devrimi iradesizce ikmale çalışıyordum. Bundan ötesi ya sonsuz bir aydınlık, ya tükenmez bir karanlık olacaktı. Hangisine düşeceğimi bilmediğimden halin devamını istiyor, karar almaktan korkuyordum.Kendiliğimden yapacağım en küçük bir hareket ve göstereceğim bir ufacık irade Zeliha'yı benden kaçırabilecekti…"Türk edebiyatının usta kalemi Refik Halid Karay, bir gemi seyahati sırasında başlayıp uçsuz bucaksız Suriye çöllerinde devam eden gizemli bir aşkı anlatıyor. Yezidilik hakkında detaylı bilgileri de konu alan Yezidin Kızı, pek aşina olunmayan gerçeklerin üzerine örülmüş sürükleyici ve egzotik bir hikâye.Sayfa Sayısı: 160Baskı Yılı: 2011Dili: TürkçeYayınevi: İnkılap Kitabevi 


Yezidin Kızı. Yazar. : Refik Halid Karay.